Матеріально-технічне забезпечення закладу

Матеріально-технічна база

Навчально-матеріальна база закладу (додаток 7)  відповідає заявленому статусу. Вовчицький ліцей – двоповерхова цегляна споруда, збудована у 1967 році. У 1990 році відбулась добудова закладу з подальшою можливістю навчатися в закладі до 392 учнів. (робочий проект № 10-29/ 1-84 від 1985 року). За інженерно-технічними висновками опалювальна площа становить 4000  м2. Загальна площа усіх приміщень – 5500 м2. Кількість класних кімнат і лабораторій – 21 (1510 м2).

У 1991 році на базі Вовчицької середньої школи для учнів 9-11 класів було відкрито ліцей із профільним навчанням. Це був один із перших в Україні навчальних закладів нового типу в сільській місцевості. У 2015/2016 навчальному році у закладі навчається 130 учнів.

У приміщенні ліцею окремо знаходяться класні кімнати 1-11 класів та предметні класи, які мають таке матеріально-технічне забезпечення: .

Класи

Комп’ютер

Проектор

Енергозберігаюче освітлення

Віконні жалюзі

Предметне оформлення

Комп’ютерний

Фізичний

частково

Хімічний

Історичний

частково

Англійський

Український

-

У 2013 році ліцей отримав обладнання, реактиви та інтерактивну дошку для кабінету хімії.

Всі класні кімнати та предметні класи  підключені до мережі  Інтернет. Швидкість Інтернету сягає 5 МГбіт/с.

Також у ліцеї обладнаний кабінет хореографії,  ігрова кімната, актова зала, їдальня на 80 посадкових місць, 2 спортивних зали, майстерня по обробці деревини та металу та кабінет обслуговуючої праці, бібліотека з читальним залом.

Комп’ютерний клас налічує 11 комп’ютерів, які підключені до мережі Інтернет. В управлінській діяльності використовуються 3 компютери, також у у навчально виховній діяльності використовуються 7 ноутбуків, 3 сканери, 9 принтерів, 1 ксерокс. Кількість комп’ютерних програмних засобів навчання, які використовуються у навчально-виховному процесі – 19.

У приміщенні ліцею наявні: кабінети директора ліцею та заступників директора з навчально-виховної і науково-методичної роботи; кабінет практичного психолога;  кабінет сестри медичної; два діючих внутрішніх туалети, які потребують ремонту, приміщення для обслуговуючого персоналу ліцею.

У цілому приміщення відповідають нормативним вимогам.

Обладнання навчальних кабінетів, яке використовується для проведення навчально-виховного процесу в цілому відповідає санітарно-гігієнічним правилам та нормам, психолого-педагогічним, естетичним вимогам та вимогам безпеки життєдіяльності.

Електротехнічне обладнання відповідає вимогам електробезпеки, передбаченим Правилами безпечної експлуатації електроустановок споживачів, Правилам безпеки під час навчання в кабінетах. Іншими чинними нормативними документами.

Оформлення навчальних кабінетів складається з навчально-методичних експозицій змінного та постійного характеру. Постійно в кабінетах демонструються:

-                державна символіка;

-                портрети видатних учених з різних галузей;

-                стенди з правилами поведінки учнів у кабінетах;

-                стенди з правилами протипожежної безпеки та правилами безпеки життєдіяльності учнів;

-                стенди з інформацією про структуру та склад органів  самоврядування тощо.

Шкільні коридори прикрашають фотоколажі про діяльність учнівських та педагогічного колективів протягом навчального року, також у 2016 році об лаштований спортивний куточок.

Адміністрація навчального закладу надає завідувачам кабінетів допомогу в їх обладнанні, проводить організаційно-методичну роботу, спрямовану на ефективне використання  кабінетів. Разом вивчають, узагальнюють і поширюють передовий педагогічний досвід. Здійснюють контроль за збереженням і використанням матеріально-технічного забезпечення. Відповідають за організацію роботи і дотримання правил охорони праці, складають перспективний план обладнання на поточний навчальний рік і перспективу.

Класні кімнати і навчальні кабінети озеленені, затишні, мають яскраво виражену індивідуальність.

Учні початкових класів навчаються в чотирьох класах, які розташовані на першому поверсі. Приміщення світлі, просторі.

Навчальний заклад завжди старанно готується до осінньо-зимового періоду. Працівники закладу утеплюють старі віконні рами. Зараз тривають роботи по  введенню в дію нової газової котельні.

Їдальня ліцею розташована на І поверсі і складається з двох приміщень: харчоблока та зали, які забезпечені природним освітленням і штучним люмінесцентним, вентиляцією. Поточний ремонт їдальні проводиться щороку.

У 2012 році ліцей отримав шкільний автобус БАЗ-А 079 ДНЗ ВІ 3469 АА, який підвозить учнів з сіл Висачки, Тишки, Крутий Берег, Вовча Долина. Автобус зберігається у шкільному гаражі.

Шкільна бібліотека є структурним підрозділом навчального закладу, який здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу.

Забезпечення ліцею навчально-методичною літературою відбувається переважно через бюджетне фінансування. Поповнення підручниками здійснюється централізовано через відділ освіти шляхом замовлення, з урахуванням обраного профілю, рекомендацій методичного кабінету, пропозицій вчителів ліцею. Облік, утримання та передача в користування учнями здійснюється шкільною бібліотекою відповідно до нормативних документів. Періодично, в міру надходження, відбувається оновлення фонду підручників, навчальних посібників та художньої, методичної літератури, ведеться облік подарункової літератури. Бібліотечний фонд нараховує книг і брошур – 13998, підручників – 5938, з них для учнів 1-4 кл. – 584, 5-9 кл. – 3161, 10-11 кл. – 2193.