"Дві культури, два народи - одна земля"

8 лют. 2018
Основою суспільства, яке будується на демократичних засадах є  мирне співіснування та взаєморозуміння його громадян.

Бібліотеки Лубенської ЦБС активно працюють над згуртуванням громади міста та району і є  просторами єднання та толерантності. Новий бібліотечний проект «Дві культури, два народи - одна земля» покликаний познайомити жителів Лубенщини з культурою та традиціями єврейського народу, який вже понад  два століття живе на полтавській землі. Разом з  Бібліодесантом центральної книгозбірні,  який розпочав свою роботу в 2018 році, до села Вовчик 07 лютого завітала і представник єврейської громади Любов Перебийніс.

У Вовчицькому ліцеї вона познайомила учнів 5-7 класів з давніми традиціями відзначення єврейського зимового свята Ту би – Шват (нового року дерев) та запросила ЦРБ Тетяна Сафронова обговорила з дітьми правила толерантної поведінки та запропонувала взяти участь у вправі «Привітайся з другом». Бібліотекар центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Лариса Гончарук та координатор міжнародної спільноти Volunteer Community Любов Перебийніс провели для учнів майстер – класи по виготовленню ляльки – мотанки та родинного дерева. Зустріч подарувала юним учасникам безліч позитивних емоцій та нові знання про традиційні цінності українського та єврейського народів.