Шевченківські дні

26 бер. 2024
Пройшло 210 років від народження Тараса Шевченка, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії.

Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.
Шанувати Шевченка – це значить шанувати рідну мову, культурні надбання народу, творців, які як і він готові були покласти своє життя на вівтар служіння народові.
У рамках Шевченківських днів в ОЗ «Вовчицький ліцей ЛМР» було проведено різноманітні заходи, метою яких було на прикладі життя й діяльності Кобзаря виховувати любов до рідної землі, свого народу, мови і культури; сприяти усвідомленню власної ролі й відповідальності в майбутньому за долю нашої держави; вшанувати пам'ять геніального українського поета.

У кожному класі пройшли інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко».
Учні 5 - 6 класів стали учасниками літературної вікторини "Сторінками життя Великого Кобзаря", а семикласники пройшли фотоквест "Шевченко знаний і незнаний", які підготувала керівник гуртка «Сокіл-Джура» Валентина Шлапко.
Учитель української мови та літератури Наталія Ришко разом з учнями 5 - 9 класів підготували чудовий захід-інсценізацію творів геніального поета «Гортаючи сторінки "Кобзаря".
Учні декламували вірші Шевченка і навіть показували цілі театральні постановки творів поета. Родзинкою заходу стала пісня на слова Кобзаря у виконанні Наталії Ришко та вчителя мистецтва Тетяни Бондаренко.
У глибини майбутнього слав Шевченко свої непохитні заповіти. І серед цих заповітів перший і останній:
«Свою Україну любіть,
Любіть її… во врем'я люте…»